Sitemizde bulunan Türkçe Dublaj Filmler Ve Yerli Filmler Torrentlerin Hızı Yavaş Olması Sebebi İle Upload Edilmiş Şekilde Sunulmaktadır.

13 Görüntülenme
Karabasan – The Babadook
6.8 IMDB Puanı

Karabasan – The Babadook

(The Babadook)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jennifer Kent
Ödüller 56 ödül & 64 Adaylık.
"The Babadook" 2014 filmi, çocuğuyla yalnız yaşayan bir kadın olan Amelia'nın hikayesini anlatmaktadır. Amelia, eşi öldükten sonra oğlu Samuel ile birlikte yaşamaktadır. Samuel, okulda dışlanan bir çocuktur ve anksiyete bozukluğu yaşamaktadır. Amelia, iş stresi ve oğlunun sorunları ile başa çıkmaya çalışırken, korkutucu bir kitapla karşılaşır.

Kitapta yer alan "Babadook" adlı canavar hikayesi, Amelia ve Samuel'in hayatını alt üst eder. Samuel, Babadook'un evlerine girdiğine inanmaya başlar ve annesi de oğlunun bu korkularına karşı koymaya çalışır. Ancak Babadook, onların hayatında gittikçe daha fazla yer edinir ve korkunun boyutları giderek artar. Amelia, hem kendi içindeki karanlıkla, hem de oğlunun korkularıyla mücadele ederken, Babadook'un varlığı giderek daha gerçekçi hale gelir.

Film, anksiyete bozukluğu, yalnızlık, yas ve kayıp temaları ile korku unsurlarını bir araya getirir. "The Babadook", gerilim dolu atmosferi, karakter derinliği ve psikolojik korkuları ile öne çıkan, modern bir korku filmi olarak değerlendirilir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın