Sitemizde bulunan Türkçe Dublaj Filmler Ve Yerli Filmler Torrentlerin Hızı Yavaş Olması Sebebi İle Upload Edilmiş Şekilde Sunulmaktadır.

22 Görüntülenme
Karanlık Operasyon – Zero Dark Thirty
7.4 IMDB Puanı

Karanlık Operasyon – Zero Dark Thirty

(Zero Dark Thirty)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Mark Boal
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 85 ödül & 174 adaylık. total
"Zero Dark Thirty" 2012 filmi, Amerika Birleşik Devletleri'nin El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in yakalanması ve öldürülmesi için yürüttüğü operasyonu konu alır.

Film, CIA ajanı Maya'nın, 2001 yılında New York'taki 11 Eylül saldırılarından sorumlu olan El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in peşine düşmesini ve onu bulmak için uzun yıllar boyunca yürütülen çabaları anlatır. Maya, Pakistan'daki CIA istasyonunda görev yapmaktadır ve terör örgütü El Kaide'nin lider kadrosunu tespit etmek için çalışmaktadır.

Filmde, Maya'nın kapsamlı araştırmaları sonucunda, Usame Bin Ladin'in izine rastlanması ve onun bulunması için yürütülen operasyonlar anlatılır. Film, bu araştırmaların ve operasyonların ayrıntılarını, kilit kararların nasıl alındığını ve özellikle Pakistan'daki Abbottabad kentinde gerçekleştirilen son operasyonu gösterir.

"Zero Dark Thirty", kapsamlı bir araştırmanın, kararların ve mücadelelerin sonucunda gerçekleştirilen tarihi bir operasyonu, aksiyon dolu sahneleri ve gerilimli bir atmosferiyle izleyiciye aktarır. Film, gerçek olaylara dayanır ve Amerika Birleşik Devletleri'nin 2011 yılında gerçekleştirdiği Usame Bin Ladin operasyonuna odaklanır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın